Červenec 2012

Nové laye

31. července 2012 v 16:08 | Electro |  Layouty
Mám pro vás novinku,
začnu dělat layouty - jinak řečeno designy na blogy :D Takže budou na veškerá témata,takže tu bude rozcestník.Nyní jsou tu designy/layouty na obědnávku.VyplŇte :

1.) Přezdívku
2.)Blog/stránky
3.)Co na lay (cokoliv) + barvy

Neváhejte a pište.
Ukázkový jeden lay,co jsem udělala :
To černý na okrajích tam nepatří ( něco se asi špatně stalo,ale jinak je to v pohodě)

Honey,Honey

30. července 2012 v 12:51 | Kája-mia |  Hudba
Veselá a oblíbená píseň zpívaná Amandou ( Sophie ):

Honey honey how he thrills me
ah-hah, honey honey
Honey honey,
nearly kills me,
ah-hah, honey honey
I'd heard about him before
I wanted to know some more
And now I know what they mean,
he's a love machine
Oh, he makes me dizzy.

Honey honey,
let me feel it,
ah-hah, honey honey
Honey honey,
don't conceal it,
ah-hah, honey honey
The way that you kiss goodnight
(The way that you kiss me goodnight)
The way that you hold me tight
(The way that you're holding me tight)
I feel like I wanna sing when you do your thing

Honey honey,
touch me, baby,
ah-hah, honey honey
Honey honey,
hold me, baby,
ah-hah, honey honey
You look like a movie star
(You look like a movie star)
But I know just who you are
(I know just who you are)
And, honey, to say the least,
you're a doggone beast

Honey honey,
how you thrill me,
ah-hah, honey honey

honey honey nearly kill me,
ah-hah, honey honey
I heard about you before
I wanted to know some more
And now I'm about to see,
what you mean to me.

Úvod

25. července 2012 v 20:43 | Kája-mia |  ABBA
Tákže k úvodu. Abba je švédská hudební skupina,jejíž název vychází z prvních písmen jmén všech členů.Tady je ukázka:
Aghnetha
Bjorn
Benny
Anni-Frid
Toto je tedy Abba, životopis Abby bohužel neznám,ale tady z jedné důvěrné stránky ho máte:
Příběh skupiny ABBA začal v červnu 1966, kdy Björn Ulvaeus (*1945) potkal Bennyho Anderssona (*1946). Björn byl členem Hootenanny Singers, velmi populární folkové hudební skupiny, zatímco Benny hrál na klávesy v největší švédské popové skupině šedesátých let The Hep Stars. Téhož roku napsali svou první společnou píseň a zanedlouho zavedli stálé partnerství jako skladatelé. Benny pak odešel od The Hep Stars, zatímco Hootennany Singers pokračovali jen v nahrávacím studiu. The Hootenanny Singers vydali své první nahrávky u společnosti Polar Music, kterou vlastnil Stig Anderson (*1931), jež se později stal manažerem ABBY. Stig rovněž přispěl několika texty k hitům ABBY během prvních let kariéry skupiny.
Na jaře roku 1969 poznali Björn a Benny dvě ženy, které se měly stát nejen jejich snoubenkami, ale také druhou polovinou ABBY. Agnetha Fältskog (*1950) byla úspěšnou sólovou zpěvačkou už od vydání svého prvního singlu v roce 1967. Agnetha a Björn se vzali v červenci 1971. Anni-Frid Lyngstad (*1945), známá jako Frida, začala svou nahrávací kariéru krátce před Agnethou. Frida je původem Norka, ale brzy se přestěhovala do Švédska. Benny a Frida se vzali až v říjnu roku 1978.
Nejprve všichni čtyři hudebně spolupracovali hlavně při tvorbě písní, instrumentálních doprovodech, produkční práci nebo doprovodných vokálech k nahrávkám, které každý dělal jako sólová čísla nebo duety. Roku 1970 jim atraktivní zvuk kombinace jejich čtyř hlasů vnuknul myšlenku dát dohromady kabaretní číslo Festfolk. Tento první pokus selhal, ale na jaře 1972 nahráli píseň nazvanou "People Need Love", která se ve Švédsku stala středně velkým hitem. V té době si říkali Björn & Benny, Agnetha & Anni-Frid.
Povzbuzeni tímto úspěchem vstoupili roku 1973 do švédského výběru pro Písňovou soutěž Eurovize s písní "Ring Ring". Skončili třetí, ale stejnojmenný singl a album bodovalo na horních příčkách švédského žebříčku. Píseň "Ring Ring" se stala hitem i v několika dalších evropských zemích.
Skupina vstoupila do výběru znovu v roce 1974, tentokrát s písní "Waterloo", která jim zajistila cestu až do finále v anglickém Brightonu. V té době si změnili jméno na ABBA, akronym jejich křestních jmen. ABBA bylo také jméno švédské rybí konzervárny, která naštěstí souhlasila se zapůjčením jména popové skupině. Písňová soutěž Eurovize se 6. dubna 1974 stala nejslavnějším momentem v historii ABBY, když skupina s písní "Waterloo" u mezinárodní poroty vyhrála.
Krátce po tomto triumfu se "Waterloo" stalo Číslem jedna v evropských hitparádách a dosáhla dokonce na americkou Top Ten. Stejnojmenné album bylo obrovským hitem i ve Švédsku. Nicméně "stigma" vítězství Písňové soutěž Eurovize to ABBĚ ztěžovalo, chtěli být bráni vážně, když se pokoušeli navázat na svůj první úspěch. Trvalo to 18 měsíců, než zase měli velký světový hit "SOS", z jejich třetího alba nazvaného jednoduše ABBA.
"Mamma Mia", také z alba ABBA, vrátilo skupinu na první příčku americké hitparády, kterou pak drželi celkem devětkrát mezi roky 1974 a 1980. "Mamma Mia" byla rovněž hitem číslo 1 v Austrálii, což byla první země, v níž byla píseň vydána jako singl v srpnu 1975. V několika dalších letech Austrálie propadla horečce jménem ABBA, dopřála skupině celkem 6 hitů na první příčce hitparády.
Rok 1976 byl rokem, kdy se ABBA definitivě a napevno zavedla jako jedna z nejpopulárnějších skupin světa. V tom roce byly v USA a Austrálii vydány různé kompilace hitů ABBY (Největší hity a To nejlepš klasických hitů jako "Fernando" a "Dancing Queen" zasáhlo do hitparád po celém světě. V dubnu 1977 dosáhla "Dancing Queen" na první příčku v Americe.í z ABBY), které dodnes patří mezi nejlépe prodávaná alba všech dob v těchto zemích. Vydání
Koncem roku 1976 vydala ABBA své čtvrté album, Arrival. Album zamíchalo hitparádami a zářilo hity jako "Money, Money, Money" a "Knowing Me, Knowing You". Následovalo koncertní turné po Evropě a Austrálii mezi lednem a březnem 1977. Turné bylo naprostým úspěchem. Když probíhalo turné po Austrálii, začala také práce na filmu ABBA - The Movie. Premiéru filmu v prosinci 1977 doprovázelo vydání alba ABBA - The Album. Mezi hity na tomto albu byly i "The Name Of The Game" a "Take A Chance On Me".
Na jaře 1978 zahájila skupina obrovskou propagační kampaň v USA. Singly s hity "Summer Night City" a "Chiquitita" byly následovány šestým albem ABBY Voulez-Vous, vydaným v dubnu 1979. Začátkem téhož roku oznámili Björn a Agnetha rozvod. To ještě neznamenalo konec ABBY, ale vyvrátilo to jejich image dvou šťastných, hudebních párů.
Singl "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)" byl vydán na podzim roku 1979, současně s velkým turné po Kanadě, Spojených Státech a Evropě. Přibližně v té době zaznamenalo jejich druhé kompilační album Greatest Hits Vol.2 celosvětový úspěch.
V březnu 1980 se ABBA vydala do Japonska na turné, jež se ukázalo být jejich posledním koncertováním na živo. Po zbytek roku se věnovali nahrávání dalšího alba, Super Trouper, s hity jako "The Winner Takes It All" a "Super Trouper".
V únoru 1981 dostalo image šťastných párů v ABBĚ poslední zásah, když Benny a Frida oznámili rozvod. Ale ani tato smutná událost neodradila známou čtveřici od společné práce. Koncem roku vydala ABBA své osmé album, The Visitors, jehož největším hitem byla píseň "One Of Us".
Roku 1982 ale skupině došla energie. Vydali jen kompilační dvojalbum jejich singlových hitů The Singles - The First Ten Years, se dvěma novými písněmi. Ačkoli singl "The Day Before You Came" byl jedním z nejskvělejších nahrávek ABBY, nepodařilo se mu stát se celosvětovým hitem v měřítku, na jaké byla skupina zvyklá. Koncem roku 1982 se ABBA rozhodla udělat si přestávku. Argumentovali tím, že pokud budou chtít, budou se kdykoli moci dát opět dohromady.
Ale i po dvou desítkách let se žádné sjednocení ABBY nekonalo. Hudba ABBY však žije dál: rok 1990 se stal začátkem obrovského revivalu, s úspěšnými cover-verzemi. Kompilačního CD ABBA Gold, vydaného roku 1992, se dodnes prodalo přes 22 milionů a stalo se téměř stálou položkou na žebříčcích po celém světě. Dalšího alba More ABBA Gold z roku 1993 se prodalo 2,5 milionů. V roce 1994 následoval komplet Thank You For The Music se známými hity, nahrávkami z alb i vzácnými a dříve nevydanými nahrávkami.
Roku 1999 se v Londýně konala premiéra úspěšného muzikálu Mamma Mia!, založeného na písních ABBY. V květnu 2000 měl muzikál premiéru v Torontu a následovalo turné po USA. V červnu 2001 se pak hrál i v Melbourne a později i v Hamburku, Tokiu a dalších městech po celém světě.
V červnu a červenci 2001 bylo osm původních alb ABBY vydáno na CD. V květnu 2002 vyšla 10. výroční reedice ABBA Gold a později v tomtéž roce aktualizovaná verze ABBA Oro, CD se španělskými nahrávkami ABBY. V červenci roku 2002 byla vydána první DVD kolekce videoklipů ABBY nazvaná The Definitive Collection.


Gimme,Gimme,Gimme (a man after midnight)

24. července 2012 v 18:37 | Kája-mia |  Hudba
Tato píseň je taková na tancování a na zábavu:

Half past twelve
And I'm watching the late show in my flat all alone
How I hate to spend the evening on my own

Autumn winds
Blowing outside my window as I look around the room
And it makes me so depressed to see the gloom

There's not a soul out there
No one to hear my prayer

Gimme gimme gimme a man after midnight
Won't somebody help me chase the shadows away
Gimme gimme gimme a man after midnight
Take me through the darkness to the break of the day

Movie stars
Find the end of the rainbow, with a fortune to win
It's so different from the world I'm living in

Tired of T.V.
I open the window and I gaze into the night
But there's nothing there to see, no one in sight

There's not a soul out there
No one to hear my prayer

Gimme gimme gimme a man after midnight
Won't somebody help me chase the shadows away
Gimme gimme gimme a man after midnight
Take me through the darkness to the break of the day

Gimme gimme gimme a man after midnight...
Gimme gimme gimme a man after midnight...

There's not a soul out there
No one to hear my prayer

Gimme gimme gimme a man after midnight
Won't somebody help me chase the shadows away
Gimme gimme gimme a man after midnight
Take me through the darkness to the break of the day
Gimme gimme gimme a man after midnight
Won't somebody help me chase the shadows away
Gimme gimme gimme a man after midnight
Take me through the darkness to the break of the day

Pierce Brosnan

23. července 2012 v 13:36 | Kája-mia |  Postavy & herci
Pierce Brendan Brosnan se narodil 16 Května 1953 v Navanu ,Irsku.Pierceho otec Thomas opustil rodinu, když mu byl jeden rok. Jeho matka May se odstěhovala do Londýna a nechala mladého Pierceho s babičkou v Irsku. V 11 letech se opět shledal se svou matkou, za kterou odjel do Londýna. Oba pak žili na předměstí Putney, kde Pierce vystudoval střední školu. Po škole začal pracovat pro reklamu, fotografické studio a chvíli jako taxikář. První herecké zkušenosti získal s experimentální divadelní skupinou. V roce 1973 se zapsal na divadelní školu v Londýně, kterou tři roky studoval. Po škole několik let hrál v různých Londýnských divadlech, kde se v roce 1978 seznámil s herečkou Cassandrou Harris. Oba se do sebe zamilovali a 27. prosince 1980 se Pierce s Cassandrou oženil. Pár si adoptoval dvě děti Charlotte a Christophera.

Své první významnější role získal v thrillerech Dlouhý Velký pátek "The Long Good Friday" (1980), kde si zahrál nájemného irského vraha a "The Mirror Crack'd" (1980) s Elizabeth Taylor. Před americkým publikem se poprvé objevil jako charismatický, svalnatý mladý herec v televizním miniseriálu Manionové v Americe "The Manions of America" (1981).

Kvůli herecké kariéře se v roce 1981 přestěhoval se svou rodinou do Los Angeles, aby si mohl zahrát zdvořilého soukromého detektiva Remingtona Steela ve stejnojmenném televizním seriálu "Remington Steele" (1982). Osobní úspěchy přišly, když se mu narodilo první dítě, syn Sean William (1983) a získal Zlatý Glóbus za jeho zobrazení Roberta Goulda Shawa v miniseriálu BBC "Nancy Astor" (1984).

Po čtyřech sezónách se seriál "Remington Steele" začínal stávat okoukaným a proto televize NBC ukončila v roce 1986 jeho natáčení. To se zdálo jako perfektní načasování, protože Roger Moore představitel Bonda již další roli nechtěl natáčet a Pierce byl připraven tuto roli převzít na sebe. Bohužel, ale producenti "Remington Steele" jej nechtěli ztratit a přiměli jej podepsat smlouvu na další sezónu, což mu znemožnilo získat roli Bonda v nejbližším možném filmu. Bohužel seriál "Remington Steele" již nedokázal uspět a po šesti sezónách byl zrušen.

Po tomto zklamání přišla ještě větší citová rána, když jeho žena v roce 1987 zjistila, že má rakovinu vaječníku. Pierce získal další úspěch v televizním miniseriálu "Around the World in 80 Days" (1989), když si zahrál Philease Fogga, který se snaží objet zemi za 80 dní.

V roce 1991 přišla pro Brosmana strašná rána, když jeho žena zemřela. Ačkoliv jej obklopil žal, díky podpoře jeho rodiny pokračoval v práci herce a objevil se v sci-fi hororu Trávníkář "The Lawnmower Man" (1992). Pierce opět znovu získal významnou roli v úspěšné rodinné komedii Táta v sukni "Mrs. Doubtfire", kde se Robin Williams převlékl za paní na hlídání.

Dlouho očekávaná možnost zahrát si agenta 007 Jamese Bonda přišla ve filmu Zlaté oko "GoldenEye" (1995), film se stal velmi úspěšným a dokázal vydělat více než 350 milionů dolarů. Pierce nejen poskytnul hodně potřebnou podporu churavějící sérii Bondů, ale především stmelil jeho postavení vedoucího muže v různých rolí a charakterů. Ukázkou jsou různé role ve filmech "Robinson Crusoe" (1996), Mars útočí! "Mars Attacks!" (1996) a odvážného vulkanologa, pokoušejícího se zachránit město ohrožované sopkou v katastrofického dramatu Rozpoutané peklo "Dante's Peak" (1997).

Svou druhou roli Jamese Bonda si zahrál v Zítřek nikdy neumírá "Tomorrow Never Dies" (1997). James Bond v jeho podání se stal velmi oblíbeným a Pierce za své výkony získával samou chválu. Úspěšná byla také hlavní role znuděného milionáře Thomase Crowna ve filmu Aféra Thomase Crowna "The Thomas Crown Affair", který produkoval a v němž si zahrál s Rene Russo. Třetí pokračování Bonda přišlo v Jeden svět nestačí "The World Is Not Enough" (1999), kde mu byla partnerkou krásná Sophie Marceau Ve své čtvrté roli agenta 007 Dnes neumírej "Die Another Day" si zahrál po boku Halle Berry.

V roce 2005 si zahrál ve filmu Zákon přitažlivosti (režie Peter Howitt), kde se objevil jako právník Daniel Rafferty, který patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody.

Když se jeho dceři Charlotte v srpnu 1998 narodilo dítě, tak se Pierce ve věku 45 let stal dědečkem. Pierce se v roce 1994 seznámil s Keely-Shaye Smith. Oba mají dva syny Dylana Thomase Brosnana a Parise Becketta Brosnana a žijí v Malibu Beach v Kalifornii. Pierce se s Keely-Shaye oženil v srpnu 2001 v County Mayo v Irsku.

I have a dream

21. července 2012 v 20:27 | Kája-mia |  Hudba
I have a dream je první píseň v muzikálu Mamma mia a zpívá jí Amanda Seyfried (Sophie ) ,když posílá dopisy třem tátům :D
Text zde:

I have a dream,a song to sing,
to help me cope,with anything.
If you see a wonder,of the fairy tail,
you can take the future,even if you fail.
I belive the angels,
something good in everething I see,
I belive in angels
When I know the time is right for me,
I'll cross the stream, I have a dream.

I have a dream, a fantasy,
To help me through reality,
And my destination makes it worth the while,
Pushing through the darkness still another mile,
I believe in angels,
Something good in everything I see,
I believe in angels,
When I know the time is right for me,
I'll cross the stream, I have a dream,
I'll cross the stream, I have a dream.

I have a dream, a song to sing,
To help me cope with anything,
If you see the wonder of a fairy tale,
You can take the future even if you fail,
I believe in angels,
Something good in everything I see,
I believe in angels,
When I know the time is right for me,
I'll cross the stream, I have a dream,
I'll cross the stream, I have a dream

Překlad:

Meryl Streep

21. července 2012 v 19:36 | Kája-mia |  Postavy & herci
Meryl Louise Streep se narodila 22 června v New Jersey,USA.Meryl Streep je již několik desítek let celosvětově uznávanou filmovou hvězdou, co se týče nominací na Oscara, se svými sedmnácti nominacemi (z toho třemi úspěšnými) je rekordmankou v tomto sledovaném soutěžním klání, další desítky nominací a trofejí provázejí její kariéru v udělování cen Zlatého glóbu, televizních cen Emmy, cen Britské filmové a televizní akademie a také na mezinárodních filmových festivalech. I když již překročila šedesátku, dokazuje, že i v tomto věku je možné být hvězdou včetně nestárnoucího sexappealu. V současné době patří mezi pětici hereček, které jsou největší zárukou investic producentů do filmového umění, a i když již sbírá ocenění za celoživotní dílo, přísunem nových a nových filmů dává stále najevo, že ještě zdaleka neřekla poslední slovo.

Narodila se jako Mary Louise Streep ve městě Summit ve státě New Jersey v USA, otec Harry William Streep byl úředníkem ve farmaceutické firmě, matka pracovala jako výtvarnice v reklamě. Meryl Streep od dětství milovala svět opery a na uměleckou dráhu se cílevědomě připravovala od útlého věku, byť ze sféry hudby přešla k herectví. Po zkušenostech s amatérským divadlem na střední škole studovala herectví na Yale School of Drama, kde mezi jejími spolužačkami můžeme zaznamenat také slavnou Sigourney Weaver. Již ve škole zaujala Meryl Streep odbornou veřejnost svými výstupy na divadelním jevišti (například v Shakespearově Snu noci svatojánské).

Po získání magisterského titulu na univerzitě v Yale odešla do New Yorku, kde začala hrát na různých divadelních scénách, mimo jiné v muzikálech na Broadwayi, jako talentovaná herečka se prosadila i v několika ročnících Shakespearova festivalu v New Yorku. Na jevišti vystupovala v repertoáru slavných moderních dramatiků jako byli Tennessee Williams nebo Arthur Miller, nevyhýbala se ale ani klasice. Za hru Vzpomínky na dva pondělky (právě od A. Millera) obdržela v roce 1976 prestižní divadelní cenu Tony pro nejlepší herečku. Druhá polovina sedmdesátých let pak byla ve znamení prvních velkých úspěchů v televizi a filmu. Na filmovém plátně se poprvé objevila v sentimentálním příběhu ze třicátých let JULIA (1977), již o rok později za svou kreaci ve filmu LOVEC JELENŮ (The Deer Hunter, 1978) získala první nominaci na Oscara za vedlejší roli. V téže době v Evropě natáčela televizní seriál HOLOCAUST (Holocaust, 1978), kde hrála německou ženu provdanou za židovského umělce. Seriál měl vysokou sledovanost po celém světě a Meryl Streep za svou roli obdržela první cenu Emmy. Stoupající počet nabídek od filmu ji na přelomu 70. a 80. let donutil na dvacet let úplně skoncovat s divadelní kariérou.

Další filmové role Meryl Streep jsou přehlídkou dobře známých titulů, z nichž většina značně převyšovala dobový průměr. S Dustinem Hoffmanem hrála v justičním dramatu KRAMEROVÁ VERSUS KRAMER (1979), které jí vyneslo první sošku Oscara. Tento film také zaznamenal nevídaný úspěch v kinech, jemuž se další tituly s Meryl Streep přibližovaly jen stěží. Dále spolupracovala například s Woody Allenem (MANHATTAN, 1979), točila také v zahraničí. Z jejích prací mimo Ameriku zmínku zasluhuje britský film FRANCOUZOVA MILENKA (The French Lieutenant's Woman, 1981), za nějž získala jako herečka v hlavní roli Cenu BAFTA (Britská filmová a televizní akademie) a Zlatý glóbus, opět byla též nominována na Oscara. Oscarovou nominaci proměnila v úspěch dalším umělecky hodnotným filmem SOPHIINA VOLBA (Sophie's Choice, 1982).

Také další filmy Meryl Streep byly ve znamení komerčních i uměleckých triumfů, i v našich kinech byl uveden například film Sydneye Pollacka VZPOMÍNKY NA AFRIKU (Out of Africa, 1985), kde v autobiografickém příběhu vytvořila postavu spisovatelky Karen Blixen (po jejím boku zde stál Robert Redford). Tentokrát pro ni zůstaly neúspěšné nominace na Oscara a Zlatý glóbus, získala ale dvě ocenění od asociací kritiků v USA a také Donatellovu cenu v Itálii. Sama herečka si zvláště cení své příležitosti v australském filmu VÝKŘIK VE TMĚ (Evil Angels, 1989), který natočila v Austrálii podle skutečné justiční causy. Tento film pro ni znamenal mimo jiné Cenu za nejlepší herecký výkon na festivalu v Cannes.

Výrazným odbočením z linie dramatických postav byla pro Meryl Streep komedie SMRT JÍ SLUŠÍ (Death Becomes Her, 1992). Černý humor Roberta Zemeckise sice nebyl nijak uměleckým dílem, ale v této neobvyklé příležitosti prokázala Meryl Streep i výrazný komediální talent. Přes toto sympatické a především divácky vděčné odskočení se Meryl Streep nadále prosazovala především v dramatických úlohách. Další nominace na Oscara jí vynesly filmy jako MADISONSKÉ MOSTY (The Bridges of Madison County, 1995) nebo JEDINÁ SPRÁVNÁ VĚC (One True Thing, 1998). Z jejích dalších počinů si chválu kritiků i přízeň diváků vysloužil náročná psychologická mozaika HODINY (The Hours, 2002). Tento film posbíral desítky ocenění po celém světě a Meryl Streep spolu s dalšími zúčastněnými hvězdami Nicole Kidman a Juliane Moore získala Stříbrného medvěda na mezinárodním festivalu v Berlíně.

V posledních letech Meryl Streep nadále exceluje v dramaticky vyhrocených úlohách, známější jsou ale její výstupy v dalších překvapivých odbočeních směrem ke komediálnímu žánru. Famózní kreací cynické manažerky zachránila jinak poměrně banální příběh ĎÁBEL NOSÍ PRADU (The Devil Wears Prada, 2006), totéž lze říci o jednoduchém muzikálu MAMMA MIA (2008), který opět (vedle nadčasové hudby skupiny ABBA) stojí na jejím výkonu. Celosvětovou tržbou přesahující půl miliardy dolarů je tento muzikál také nejúspěšnějším titulem hereččiny kariéry. Zatím naposledy se divákům předvedla ve filmech JULIE A JULIA (Julia and Julia, 2009) a NĚJAK SE TO KOMPLIKUJE (It's Complicated, 2009), první ze jmenovaných jí opět vynesl nominaci na Oscara. Zatím naposledy se celosvětově zviditelnila titulní rolí bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové ve filmu ŽELEZNÁ LADY (The Iron Lady, 2011), za niž v roce 2012 obdržela svého třetího Oscara, opět vyhrála také Zlatý glóbus a cenu BAFTA, stejně tak za tuto hereckou kreaci získala ceny v dalších zemích, například v Austrálii.

V roce 2001 se Meryl Streep po dlouhé odmlce začala prosazovat znovu také na divadelních jevištích, s úspěchem prezentovala své herectví především na scéně The Public Theater v New Yorku. Kromě všech již zmíněných aktivit nelze opominout ani její práci pro dabing, účinkovala například v kultovním seriálu SIMPSONOVI, její hlas zazněl také v několika animovaných filmech.

Meryl Streep má na svém kontě přes stovku ocenění a zhruba stejný počet neproměněných nominací. V roce 2003 získala ve Francii čestnou cenu Cézara za celoživotní mistrovství, podobné motivy nese i Stanislavského cena, udělená v roce 2004 v Moskvě. Celoživotní přínos filmu ocenil i Americký filmový institut (2004). Nyní je Meryl Streep i nositelkou dvou čestných doktorátů a od roku 2010 je členkou Americké akademie umění a literatury. Na mezinárodním festivalu v Berlíně obdržela v roce 2012 čestného Zlatého medvěda, ceny za celoživotní přínos filmu získala také na festivalech v San Sebastian (2008) a Římě (2009). Svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy má již od roku 1998.

Svůj první milostný vztah prožila Meryl Streep s divadelním a filmovým hercem Johnem Cazalem (1935-1978), který zemřel na rakovinu. Ještě téhož roku se provdala za sochaře Dona Gummera (*1946), s nímž žije ve šťastném manželství dodnes. Mají spolu čtyři děti. Dcery Mamie (*1983) a Grace (*1986) se též věnují herectví. I když by se mohlo zdát, že při početné filmografii mateřské povinnosti Meryl Streep nezasahovaly do její práce, úplně od věci tato úvaha není - například v roce 1990 připravovala s Goldie Hawn film THELMA A LOUISA, kvůli těhotenství (z nějž se v roce 1991 narodila nejmladší dcera Louisa) musela na tento projekt rezignovat.

Mamma mia

21. července 2012 v 15:02 | Kája-mia |  Hudba
Muzikál Mamma-mia je pojmenovaný po skladbě od ABBY ( skupina) se stejnojmenným názvem.Tady je tedy text písně Mamma mia

I've been cheated by you,since I don't know when,
So I've made up my mind,it must come to an end.
Look at me now,will I ever learn,
I don't know how,but I suddenly lose control,
There's a fire within my soul.
Just one look and I can hear a bell ring
One more look and I forget everything ooo ou

Mamma mia,here are go agin,
my my,how can I resist you
Mamma mia, does it show again?
My my, just how much I've missed you
Yes, I've been brokenhearted
Blue since the day we parted
Why, why did I ever let you go?
Mamma mia, now I really know,
My my, I could never let you go.

I've been angry and sad about the things that you do
I can't count all the times that I've told you we're through
And when you go, when you slam the door
I think you know that you won't be away too long
You know that I'm not that strong.
Just one look and I can hear a bell ring
One more look and I forget everything, o-o-o-oh

Mamma mia, here I go again
My my, how can I resist you?
Mamma mia, does it show again?
My my, just how much I've missed you
Yes, I've been brokenhearted
Blue since the day we parted
Why, why did I ever let you go?
Mamma mia, even if I say
Bye bye, leave me now or never
mamma mia, it's a game we play
Bye bye doesn't mean forever

Mamma mia, here I go again
My my, how can I resist you?
Mamma mia, does it show again?
My my, just how much I've missed you
Yes, I've been brokenhearted
Blue since the day we parted
Why, why did I ever let you go
Mamma mia, now I really know
My my, I could never let you go

Tady máte překlad:

Jak to všechno začalo

20. července 2012 v 19:00 | Kája-mia |  povídky mia
Psal se rok 2008 a do kin se dostává film roku ,,Mamma-mia" s herci,kteří jsou známí všem.Vše se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi,kde má Donna Sheridan ( Meryl Streep) hotel Hlavní hrdinka Sophie Sheridan alias Amanda Seyfried,která se má oženit se svým snoubencem Skyem.Také však chce zjjistit,kdo je její pravý táta,ale Donna o tom nechce mluvit. Sophie pak zjistí,že když jí Donna čekala,měla 3 muže a to Sama ( Pierce Brosnan),který už si zahrál roli Jamese Bonda, Harry ( Colin Firth) a Bill ( Stellan Starsgard). Sophie je všechny tři pozve na svojí svatbu a pokouší se zjistit,kdo je její táta,ale trochu se jí to vymkne z rukou a Donna pojme podezření. Nakonec se Sophie za Skye nevdá a místo toho to udělá Sam s Donnou.
Sophie pak se Skyem odjedou pryč z ostrova...

P.S.: Tak lidi a teď už víte,o čem budu na tenhle blog psát :D